Upravljanje svim specifičnim elementima u video igrama predstavlja pravi izazov kada je u pitanju zaštita intelektualne svojine. Prava intelektualne svojine su od suštinskog značaja prilikom razvoja, finansiranja i distribucije video igara i odnose se kako na alate koji se koriste u razvoju igre, tako i na sadržaj koji je uključen u igru. Sa trenutnim tehnološkim napretkom, igre mogu biti podjednako raznolike koliko i maštovitost njihovih kreatora, a uključuju audio-vizuelni sadržaj, realističnu grafiku, sinhronizaciju glasa, upotrebu tehnologije za snimanje pokreta, originalne scenarije, žigove i druga originalna dela.
Vrednost tržišta video igara u svetu je u 2021. godini dostigla skoro 200 milijardi USD a za ovu brzo rastuću granu industrije predviđa se da će vrednost u 2026. godini biti oko 330 milijardi USD a da će broj gejmera uskoro dostići brojku od tri milijarde, što ukazuje da video igre predstavljaju veoma značajno polje za društvenu interakciju.
Iskoristite jedinstvenu priliku i prijavite se za učešće na međunarodnom seminaru Leveling UP your IP: Strategies for Videogame Developers koji će biti održan u četvrtak, 22. septembra 2022. godine u konferencijskoj sali Privredne komore Srbije (Resavska 13-15, Beograd), sa početkom u 9 časova.
Predavači na seminaru će biti eminentni svetski i domaći stručnjaci iz industrije video igara kao i eksperti iz oblasti intelektualne svojine. Među njima su i predstavnici SGA, European Game Developers Federation (EGDF), domaće kompanije Mad Head Games, vodeće advokatske kancelarije u regionu Karanović&Partners i drugi učesnici iz inostranstva. Kompletna agenda događaja biće podeljena uskoro, a čitav događaj će biti realizovan na engleskom jeziku, i/ili uz simultani prevod.
Zainteresovani učesnici iz Srbije mogu pratiti seminar u Privrednoj komori Srbije, dok se oni koji su izvan Beograda i Srbije mogu registrovati za praćenje live stream-a:
Link za registraciju za praćenje seminara uživo
Link za registraciju za praćenje live stream-a
*
Seminar organizuje Svetska organizacija za intelektualnu svojinu (WIPO), u saradnji sa Zavodom za intelektualnu svojinu Republike Srbije, Asocijacijom industrije video igara Srbije (SGA), Privrednom komorom Srbije i superklasterom Creative Tech Serbia.