Playing Narratives x Shift2Games u Tirani

Playing Narratives 25.06.2024.
Vreme 18 h
Jezik Engleski
Lokacija Coolab, Tirana
Cena Besplatno

Playing Narratives x Shift2Games u Tirani

Posle fenomenalnog druženja u Sarajevu, SGA nastavlja svoju regionalnu turneju! U junu se povezujemo za game dev zajednicom u Albaniji, kroz predstavljanje naša dva programa koja ove godine realizujemo u saradnji sa RECONOMY programom - Playing Narratives i Shift2Games.

Ovaj poseban događaj, i naše prvo gostovanje u Albaniji sa čijom gejming zajednicom već duže vreme sarađujemo, iskoristićemo da podelimo informacije o Playing Narratives projektu*** kroz koji se mladi kreativci upoznaju sa procesom rada na razvoju narativnih igara sa društveno-angažovanom dimenzijom. Sa druge strane, Shift2Games platforma ove godine lokalizuje se za čitav region zapadnog Balkana, u saradnji sa RECONOMY programom, a jedna od novina biće i kompletna platforma dostupna na albanskom jeziku, na čemu radimo u saradnji sa inicijativom Albanian Gaming Community

Oba programa predstaviće u ime SGA programski direktor Relja Bobić, dok će svoja iskustva podeliti i po jedan predstavnik zajednice iz Srbije i Albanije. Milan Ličina sa Univerziteta Metropolitan, jedan od najistaknutijih edukatora za polje razvoja video igara u Srbiji govoriće o svojim autorskim projektima i tome kako “ozbiljne” teme integrisati u igračka iskustva, tok će svoj rad predstaviti i Fatjon Gjata i Renato Toni, su-osnivači kompanije Outerlynx. Lorena Gjana, domaćin događaja ispred Albanian Gaming Community biće moderatorka, dok će temu klimatskih izazova, koja je ujedno i krovna tema programa Playing Narratives u ovoj godini, obraditi Irida Lazić ispred Fizičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. 

Ulaz na mitap je besplatan za sve, a pozivamo vas da obavezno ostanete sa nama nakon predavanja da se upoznamo uz piće i produžimo razgovor o našoj omiljenoj temi, a to su video igre, kao i o budućoj saradnji kreatora igara širom našeg regiona. 

Zaista dosta zanimljivih uvida u klimatske izazove i razvoj video igara, a zajedno ćemo potražiti zajedničke tačke ove dve oblasti!

Playing Narrartives se ove godine realizuje u partnerstvu sa, između ostalih, Centrom za promociju nauke iz Beograda, koji će pored predavanja u okviru meetupa upriličiti i svoju Klimatsku kapsulu, putujuću izložbu u okviru projekta Climate Europe 2, koja će takođe biti zvanično otvorena u Tirani dan ranije, 24. juna.

***

*** Ove godine program ne bi bio moguć bez podrške programa RECONOMY*, kao i posvećenih partnera iz industrije – kompanija 3Lateral kao deo Epic Games i programskog partnera Centar za promociju nauke (CPN). Pored njih, u projektu učestvuju i Goethe-Institut i Francuski institut u Srbiji, kao i EU Infocentar.

*RECONOMY je regionalni inkluzivni i zeleni program ekonomskog razvoja Švedske razvojne agencije Sida, koji sprovodi HELVETAS Swiss Intercooperation, u saradnji sa organizacijom Help – Hilfe zir Selbsthilfe e.V i ostalim partnerima u zemljama Zapadnog Balkana i Istočnog Partnerstva.

Fatjon Gjata,
Suosnivač, Outerlynx
O predavaču

Fatjon je suosnivač i izvršni direktor Outerlynx-a, kompanije specijalizovane za interaktivna, impresivna i gejmifikovana iskustva. On je odigrao ključnu ulogu u uspešnom lansiranju nekoliko igara na globalnom nivou, skupljajući bazu korisnika od preko pola miliona igrača.

Renato Toni,
Suosnivač, Outerlynx
O predavaču

Suosnivač kompanije Outerlynx sa višegodišnjim iskustvom u dizajniranju i razvoju impresivnih doživljaja igranja, jakim iskustvom u programiranju i strašću za pomeranjem granica razvoja igara. Uspešno je isporučio nekoliko naslova koji su privukli i angažovali hiljade igrača.

Millan Ličina,
Profesor, Univerzitet Metropolitan / Crater Trening Centar
O predavaču

Milan Ličina je vizuelni umetnik, rođen 1990. godine u Beogradu.

U svojoj praksi operiše kroz polja nastajućih tehnologija i iskustvenog dizajna, koristeći presek umetnosti, dizajna i tehnologije kao platformu za kreiranje jedinstvenih narativa, sa širokim iskustvom u novim medijima, računarskoj grafici, kreativnoj industriji, dizajnu događaja i izložbi.

Aktivan je kao predavač na Univerzitetu Metropolitan i u Crater Training Centru, a pored toga sarađuje sa Galerijom12+, Centrom za promociju nauke i mnogim drugim inicijativama.

Jedan je od retkih Unreal Engine Authorized Trainer-a u našoj zemlji.

Irida Lazić,
Istraživačica, Inistitut za meteorologiju, Fizički fakultet
O predavaču

Irida Lazić je naučni saradnik i saradnik u nastavi na Institutu za meteorologiju, Fizičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Kao doktorant, intenzivno se bavi numeričkim modeliranjem klime, istraživanjem interakcija kopno-atmosfera u klimatskom modelu i analizom klimatskih podataka. Uživa u istraživanju inovacija u programiranju u oblasti meteorologije i aktivno učestvuje u različitim radionicama usmerenim na primenu mašinskog učenja i veštačke inteligencije u ovoj oblasti. U slobodno vreme Irida je strastvena za putovanja, karate, trčanje i pčelarstvo.

Lorena Gjana,
Osnivačica, Albanian Game Community
O predavaču

Aktivna kao deo ekosistema inovacija, doprinoseći mentorstvu i razvoju startap-a, Lorena je pionir u industriji igara u Albaniji, podstičući rast i inovacije u kreativnoj industriji. Kao ambasadorka za Women in Games, ona strastveno neguje saradnju među različitim zainteresovanim stranama, identifikujući i negujući talenat za igre kako bi se razvila uspešna zajednica.

Relja Bobić,
Programski direktor, SGA
O predavaču

Još od ranih 2000-ih, Relja Bobić je autor brojnih kulturnih i umetničkih projekata realizovanih u Srbiji, kao i širom Evrope, u SAD i Kanadi. Aktivan je kao nezavisni kustos, menadžer u polju umetnosti i kulturnih događaja, muzički promoter, radijski autor i prevodilac, a inicirao je i učestvovao u stotinama događaja, osnovao četiri međunarodna festivala, koncipirao brojne izložbe, konferencije, publikacije i neformalne edukativne programe.

2012. godine bio je jedan od osnivača kreativnog haba Nova Iskra, a kasnije i European Creative Hubs Network. Najrađe dizajnira fizičke i kognitivne prostore u okviru kojih mladi kreativci mogu da sarađuju i stvaraju na nove načine. Od 2020. godine radi na poziciji programskog direktora SGA (Asocijacija industrije video igara Srbije).