01.12.2020.

Objavljen je novi SGA izveštaj o industriji video igara Srbije

Pred vama je novi SGA godišnji izveštaj!

Izuzetno smo ponosni što smo, u saradnji sa našim članovim i prijateljima, još jednom napravili publikaciju u kojoj na jednom mestu možete videti sve relevantne informacije o industriji video igara u Srbiji, koje pokrivaju period od godinu dana. Na ovaj način, srpski gejming ekosistem dobija referentni dokument i resurs, koji vrlo konkretno govori o razvoju domaće gejming scene, i sve većem uspehu naših kompanija, timova i njihovih igara.

Kao i prethodni put, podatke smo prikupili kroz detaljan upitnik koji su popunjavali naši članovi, a ove godine smo rešili da izveštaj proširimo i dodatnim sadržajima. Pored podataka koji očekivano podvlače kontinuirani razvoj sektora, u izveštaju ćete naći detaljan pregled svih kompanija, studija i timova koji su naši članovi. Kada na jednom mestu sagledamo sve njihove projekte i uspehe, jasno nam je zašto je u protekloj godini gejming bio jedna od gorućih tema.

Pored data i portfolio segmenata izveštaja, imate priliku da pročitate i veliki broj tekstova koje su za ovu priliku pisali stručnjaci domaće gejming industrije, pokrivajući najrazličitije teme – od HR-a u gejmingu, do važnosti tech arta. Želeli smo da sve sjajne metrike sa početka izveštaja dodatno ilustrujemo pričama talentovanih ljudi iz industrije.

Izveštaj zaokružuje i segment o ekosistemu, u kojem naši prijatelji i partneri sumiraju neke od najvećih uspeha i pomaka na kojima su radili tokom 2019. godine.

Izveštaj je na engleskom jeziku i potpuno besplatan za preuzimanje, tako da vas pozivamo da ga podelite sa što većim brojem kolega i ljudi zainteresovanih za razvojni put srpskog gejminga. Nadamo se da ćete uživati!

Naredni SGA izveštaj, koji će predstaviti podatke i novosti vezane za tekuću 2020. godinu, možete očekivati već tokom proleća naredne godine.

PROČITAJ IZVEŠTAJ


SGA trenutno okuplja i podržava 80 kompanija širom Srbije. To je 20 kompanija više nego pre samo godinu dana! One zapošljavaju oko 2.000 ljudi i, kao što ćete videti u novom SGA izveštaju, oni ostavljaju sve zapaženiji trag i na globalnoj sceni. Od manjih nezavisnih studija i njihovih hajperkežual hitova do velikih timova koji rade na AAA naslovima, o igrama i studijima iz Srbije već se govori širom sveta – na šta smo posebno ponosni.

Nikola Čavić, predsednik Upravnog odbora SGA